Grupa podstawowa

Dla kogo: Osoby początkujące

Poziom: I

Czas trwania: 2 semestry po 7 zajęć

(zajęcia odbywają się co dwa tygodnie

we wtorki w godz 18.15 – 20.15)

Czas spotkań: 1h45min z przerwą

Rok: 2023/2024

Miejsce i forma zajęć:

Online – I grupa

Stacjonarne (Warszawa) – II grupa

Wielkość grupy: do 10 osób

Cena: 2100zł za semestr

(300zł za spotkanie)

Start po zebraniu pełnej grupy.

Poszczególne grupy w Szkole Fotografii Eksperymentalnej uruchamiane są w różnych terminach, a informacje udostępniane zainteresowanym z odpowiednim wyprzedzeniem. Miejsce w grupie rezerwuje się po przejściu rekrutacji.

Kurs przeznaczony jest dla osób mających znikome doświadczenie w fotografii, a które chcą się szybko rozwinąć w tym kierunku. Kurs zakłada intensywną pracę i obejmuje podstawowe techniki fotograficzne konieczne do tego, aby w kolejnym roku móc aplikować do grupy średniozaawansowanej.

Aby eksperymentować z fotografią i być w stanie swobodnie przelewać swoje wizje na zdjęcia, najpierw trzeba nauczyć się perfekcyjnie posługiwać narzędziem, jakim jest aparat.

Oprócz tego na tych zajęciach poznasz podstawowe zasady kompozycji (najważniejsze z perspektywy artysty), pracy ze światłem zastanym oraz podstawy pracy w programach graficznych.

Wymagania

Do udziału w zajęciach konieczna jest lustrzanka cyfrowa lub aparat bezlusterkowy cyfrowy oraz komputer z programem Adobe Photoshop i Adobe Bridge lub Lightroom.

Jak się dostać do grupy?

Poproszę Cię o przesłanie wybranych fotografii swojego autorstwa (do 10, do tego jeden aktualny autoportret – to pozwoli mi szybciej zapamiętać wszystkie osoby), podstawowych informacji na swój temat oraz kilku zdań na temat tego, co Cię interesuje w fotografii i dlaczego chcesz rozpocząć naukę.

Zgłoś się już dzisiaj!