Grupa podstawowa

Dla kogo: Osoby początkujące

Poziom: I

Czas trwania: 2 semestry po 7 zajęć

(Zajęcia w grupie online,

która startuje 8 kwietnia,

będą się odbywać co dwa tygodnie

w poniedziałki w godz 16.30 – 18.00)

Czas spotkań: 1h30min

Rok: 2023/2024

Miejsce i forma zajęć:

Online – I grupa

Stacjonarne (Warszawa) – II grupa

Wielkość grupy: do 10 osób

Cena: 2100zł za semestr

(300zł za spotkanie)

Start po zebraniu pełnej grupy.

Poszczególne grupy w Szkole Fotografii Eksperymentalnej uruchamiane są w różnych terminach, a informacje udostępniane zainteresowanym z odpowiednim wyprzedzeniem. Miejsce w grupie rezerwuje się po przejściu rekrutacji.

Robisz fajne zdjęcia telefonem, a w szafie kurzy się aparat cyfrowy? Czy zawsze chciałeś(-aś) zostać artystą(-tką) i eksperymentować z fotografią, ale brakuje Ci podstawowych umiejętności? Widzisz dużo w otaczającym Cię świecie i chcesz się nauczyć, jak to ciekawie pokazać na fotografii? Jeśli tak – to jest miejsce dla Ciebie!

Aby eksperymentować z fotografią i być w stanie swobodnie przelewać swoje wizje na zdjęcia, najpierw trzeba nauczyć się perfekcyjnie posługiwać narzędziem, jakim jest aparat i nauczyć się między innymi zasad kompozycji.

Kurs przeznaczony jest dla osób mających znikome doświadczenie w fotografii, które chcą się szybko rozwinąć w tym kierunku. Kurs zakłada bardzo intensywną pracę pod moim okiem i szybkie wejście na poziom, który pozwala na swobodne posługiwanie się aparatem i otwiera na dalszy rozwój w tym kierunku. Obejmuje podstawowe techniki fotograficzne, których opanowanie jest niezbędne, aby pójść dalej, jednocześnie otwiera postrzeganie i wprowadza w świat sztuki. Ten kurs daje ugruntowane podstawy i możliwość dalszego rozwoju w różnych dziedzinach fotografii.

Oprócz tego na tych zajęciach poznasz zasady kompozycji i jej elementów (najważniejsze z perspektywy artysty), pracy ze światłem zastanym oraz podstawy pracy w programach graficznych, pozwalające na swobodną pracę fotograficzną. Dostaniesz też dużą dawkę inspiracji!

Wymagania

Do udziału w zajęciach konieczna jest lustrzanka cyfrowa lub aparat bezlusterkowy cyfrowy oraz komputer z programem Adobe Photoshop i Adobe Bridge lub Lightroom.

Jak się dostać do grupy?

Poproszę Cię o przesłanie wybranych fotografii swojego autorstwa (do 10, do tego jeden aktualny autoportret – to pozwoli mi szybciej zapamiętać wszystkie osoby), podstawowych informacji na swój temat oraz kilku zdań na temat tego, co Cię interesuje w fotografii i dlaczego chcesz rozpocząć naukę.

Zgłoś się już dzisiaj!