Dla kogo: Osoby średniozaawansowane
Poziom: II
Czas trwania: 2 semestry po 7 zajęć
(zajęcia odbywają się co dwa tygodnie
we wtorki w godz. 16.30-18.15)
Czas spotkań: 1h45min z przerwą
Rok: 2023/2024
Miejsce i forma zajęć:
Online – I grupa
Stacjonarne (Warszawa, poniedziałki) – II grupa
Wielkość grupy: do 10 osób
Cena: 2100zł za semestr
(300zł za spotkanie)
Start po zebraniu pełnej grupy.
Poszczególne grupy w Szkole Fotografii Eksperymentalnej uruchamiane są w różnych terminach, a informacje udostępniane zainteresowanym z odpowiednim wyprzedzeniem. Miejsce w grupie rezerwuje się po przejściu rekrutacji.
Kurs przeznaczony jest dla osób mających już pewne doświadczenie w fotografii, które chcą się szybko rozwinąć w tym kierunku i odnaleźć swój język artystyczny. Kurs zakłada intensywną pracę i obejmuje techniki fotograficzne konieczne do tego, aby w kolejnym roku móc rozpocząć naukę w grupie zaawansowanej fotografii eksperymentalnej lub teatralnej.
Aby eksperymentować z fotografią i być w stanie swobodnie przelewać swoje wizje na zdjęcia, najpierw trzeba nauczyć się perfekcyjnie posługiwać narzędziem, jakim jest aparat. Na tym roku będziemy wszechstronnie doskonalić warsztat fotograficzny, ale też zajmiemy się między innymi portretem (w tym pracą z modelem(-ką), tutaj poruszymy temat odpowiedniego podejścia do fotografowanych osób i psychologii kreowanej postaci), pracą w studio i plenerze oraz organizowaniem sesji fotograficznych czy pracą reporterską. Oprócz tego na tych zajęciach poznasz zasady kompozycji i estetyki (niezbędne z perspektywy artysty), oświetlenia oraz bardziej zaawansowanej pracy w programach graficznych.
Będziemy pracować nad budowaniem tematu w fotografii i nad tworzeniem własnej autorskiej wypowiedzi artystycznej.
Zajęcia te będą też wprowadzeniem w świat sztuki i myślenia artystycznego poprzez analizę dzieł malarskich i fotograficznych wybitnych twórców z obu tych dziedzin. Te przykłady pomogą Ci formować lub doprecyzowywać swój język artystyczny.
Do udziału w zajęciach konieczna jest lustrzanka cyfrowa lub aparat bezlusterkowy cyfrowy oraz komputer z programem Adobe Photoshop i Adobe Bridge lub Lightroom.
Poproszę Cię o przesłanie wybranych fotografii swojego autorstwa (do 10, do tego jeden aktualny autoportret – to pozwoli mi szybciej zapamiętać wszystkie osoby), podstawowych informacji na swój temat oraz kilku zdań na temat tego, co Cię interesuje w fotografii i dlaczego chcesz rozpocząć naukę w tej grupie.