Grupa średniozaawansowana

OGŁASZAM NABÓR NA SEZON 2024/2025!

Dla kogo: Osoby średniozaawansowane

Poziom: II

Czas trwania: 2 semestry po 8 zajęć

(zajęcia odbywają się co dwa tygodnie

w poniedziałki lub wtorki w godzinach 18.30-20.00 lub 16.30-18.00)

Czas spotkań: 1h30min

Rok: 2024/2025

Miejsce i forma zajęć:

Online

Stacjonarne (Warszawa)

Wielkość grupy: do 10 osób

Cena: 2400zł za semestr (300zł za spotkanie)

Start we wrześniu 2024 (po zebraniu pełnej grupy).

Poszczególne grupy w Szkole Fotografii Eksperymentalnej uruchamiane są w różnych terminach, a informacje udostępniane zainteresowanym z odpowiednim wyprzedzeniem. Miejsce w grupie rezerwuje się po przejściu rekrutacji.

Kurs przeznaczony jest dla osób mających już pewne doświadczenie w fotografii, które chcą się szybko rozwinąć w tym kierunku i odnaleźć swój język artystyczny. Kurs zakłada intensywną pracę i obejmuje techniki fotograficzne, które dają możliwość pracy i dalszego rozwoju w różnych dziedzinach fotografii. Zdobędziesz też umiejętności konieczne do tego, aby w kolejnym roku móc rozpocząć naukę w grupie zaawansowanej fotografii eksperymentalnej lub teatralnej.

Aby eksperymentować z fotografią i być w stanie swobodnie przelewać swoje wizje na zdjęcia, najpierw trzeba nauczyć się perfekcyjnie posługiwać narzędziem, jakim jest aparat, ale też poznać wiele innych technik wykraczających poza podstawowe jego wykorzystanie. Na tym roku będziemy wszechstronnie doskonalić warsztat fotograficzny, ale też zajmiemy się między innymi portretem (w tym pracą z modelem(-ką), tutaj poruszymy temat odpowiedniego podejścia do fotografowanych osób i psychologii kreowanej postaci), pracą w studio i plenerze oraz organizowaniem sesji fotograficznych czy pracą reporterską. Oprócz tego na tych zajęciach poznasz zasady kompozycji i estetyki (niezbędne z perspektywy artysty), oświetlenia oraz bardziej zaawansowanej pracy w programach graficznych.

Będziemy pracować nad budowaniem tematu w fotografii i nad tworzeniem własnej autorskiej wypowiedzi artystycznej.

Zajęcia te będą też wprowadzeniem w świat sztuki i myślenia artystycznego poprzez analizę dzieł malarskich i fotograficznych wybitnych twórców z obu tych dziedzin. Te przykłady pomogą Ci formować lub doprecyzowywać swój język artystyczny.

Wymagania

Do udziału w zajęciach konieczna jest lustrzanka cyfrowa lub aparat bezlusterkowy cyfrowy oraz komputer z programem Adobe Photoshop i Adobe Bridge lub Lightroom.

Jak się dostać do grupy?

Poproszę Cię o przesłanie wybranych fotografii swojego autorstwa (do 10, do tego jeden aktualny autoportret – to pozwoli mi szybciej zapamiętać wszystkie osoby), podstawowych informacji na swój temat oraz kilku zdań na temat tego, co Cię interesuje w fotografii i dlaczego chcesz rozpocząć naukę w tej grupie.

Zgłoś się już dzisiaj!